Meist

Admiral Johan Pitka Relvavendade Ühendus on Eesti mittetulundusühing, mis koondab Teise maailmasõja ajal ja järel Nõukogude okupatsiooni vastu sõdinud veterane ja nende aatekaaslasi.

17. augustil 2002. a oli Väike-Maarja lähedal Ebaveres XXIII Vabadusristi päev. Üritus toimus admiral Pitka kunagise kodutalu elumaja aseme juures. Seal tuli grupp vabadusvõitlejaid mõttele asutada admirali mälestuse jäädvustamiseks ja tema töö ning võitluse laiemale üldsusele tutvustamiseks isamaaline organisatsioon nimega Admiral Johan Pitka Relvavendade Ühendus. Selle asutamine toimus novembris 2002 ja 3. detsembril kinnitati notariaalselt juhatuse koosseis: esimees Leonhard Pumper, aseesimees Rein Reinomägi, liikmed Evi Kiis, Osvald Sasko ja Endel Kaseoja. Pitkapoisid peavad oma sünnipäevaks 17. august 2002.

Ühenduse peakorter on Tartus.

2004. aasta septembris moodustati Tallinna piirkond ja novembris Pärnu piirkond.

Alates 2008. aastat on ühenduse liikmeskond tõusnud üle saja, k. a noorliikmed.

Tartu Ühenduse juhiks oli asutamisest alates võrumaalasest metsavend Leonhard Pumper, 2012. aastast on esimeheks Jüri Jahnson. Mõlemad mehed on tänaseks meie hulgast lahkunud. Alates 3. juulist 2024 on elektronposti aadress: indrek.sarg@merekool.ee ja juhatuse liikmed: Heiki Suomalainen, Rein Vanja, Indrek Särg, Rein Ilves ja Priit Rajasaar.

Ühing tegeleb admiral Pitkaga seotud sündmuste ja vabadusvõitluse mälestuste kogumise ja jäädvustamisega. Üks tegevuse eesmärke on mälestusmärkide paigaldamine langenud metsavendadele-vabadusvõitlejatele, kelle matmiskohad on teadmata või tähistamata.

Admiral Johan Pitka Relvavendade Ühendus teeb koostööd Kaitseliidu, Noorte Kotkaste jt isamaaliste organisatsioonidega.

Ühendusel on oma lipp, teenetemärk, vapp ja põhikiri (leitav äriregistrist).

Meie ühenduse tegevust saad ka Sina toetada, meie arveldusarve number on EE302200221023949781 Swedpangas.